Грип та інші гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ)

Грип та інші гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) складають до 80% всіх випадків інфекційних захворювань у світі.

На сьогодні в Україні зафіксовано широке географічне розповсюдження грипу.

Захворюваність на грип та ГРВІ перевищила епідемічний поріг на 55,6%  та має середню інтенсивність. Неепідемічний рівень активності зберігається тільки в м. Київ та Харківській області.

З початку епідемічного сезону на грип та ГРВІ перехворіло 8,1 % населення країни. Госпіталізовано понад 95 тисяч осіб, із них 76,8 % – діти до 17 років.

Померли внаслідок грипу 26 осіб, що підтверджено методом полімеразної ланцюгової реакції. В 15 летальних випадках виділено вірус грипу типу А(Н1)pdm09, цирукуляція якого превалює в епідемічному сезоні 2019-2020 років.

За 6-ий тиждень 2020 року в Києві зареєстровано понад 15 тисяч хворих на грип та ГРВІ. Госпіталізовано302 особи, із них 218 – дітей.

Внаслідок підвищеного рівня захворюваності на грип та ГРВІ серед дітей шкільного віку в Києві було призупинено освітній процес у 285 навчальних закладах –  у 251 школі повністю та у 34 школах частково.                                     У декількох навчальних закладах освітній процесс наразі відновлено.

Загалом у столиці інтенсивність епідемічного процессу перебуває на низькому рівні, який не потребує введення додаткових заходів, та є нижчою епідпорогу на 32,9 %.

 

ГРИП — гостре вірусне інфекційне захворювання,з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті.

Вірус грипу передається від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання, тісного спілкування.

Тривалість хвороби – в середньому 7 днів.

Найнебезпечніший грип для дітей віком до 5 років, вагітних, осіб старших           65 років, пацієнтів із хронічними захворюваннями.

Інкубаційний період1-3 дні.

Симптоми: раптовий підйом температури тіла вище 380С, біль у м’язах, суглобах, очних яблуках, головний біль переважно в області скронь, чола, сльозотеча (“обличчя заплаканої дитини”), сухий болісний загрудинний кашель, закладеність носу.

Ускладнення: пневмонія, набряк легень, набряк мозку, серцева недостатність. Ризиксмерті.

 

Основним захистом від грипу є щорічна вакцинація!

Вакцинація доцільна протягом всього епідемічного сезону,

навіть в період епідемії!

_
_