Коронавірусна інфекція COVID-19

За інформацією бюро ВООЗ 31 грудня 2019 року у Китаї зареєстровано випадки пневмонії невідомої етіології, виявлені у мешканців м. Ухань, провінція Хубей.

07 січня 2020 року у лабораторії від хворих був виявлений новий коронавірус, якому згодом дали назву-СOVID–19 і отримана вся послідовність генома вірусу.

Станом на 17.02.2020 року у світі зареєстровано 71710 лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції, з них 1775 – летальні. 80,0% усіх випадків зафіксовано в одній провінції Китаю – Хубей. За межами Китаю зафіксовано 455 випадків у 25 країнах світу. По одному випадку смерті від коронавірусу зафіксовано на Філіппінах, у Гонконгу, Японії, Франції, Тайвані в осіб, які впродовж останнього часу повернулись з Китаю, з регіону Ухань, або контактували з особами, що перебували в Китаї. Усі інші випадки зареєстровані в Китаї.

30 січня 2020 року ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі у зв’язку з географічним поширенням коронавірусу СOVID–19. При цьому вона не обмежила ні транспортне сполучення, ні пасажирське, ні товаросполучення з КНР, оскільки за їхніми оцінками дії, які вживає КНР по локалізації спалаху є безпрецедентними для світу і повністю відповідають вимогам міжнародних медико-санітарних правил.

На сьогодні в Україні жодного випадку захворювання на коронавірусну інфекцію СOVID–19 не зареєстровано.

Коронавірус СOVID–19 – це вірус, який є відповідальним за актуальну епідемію інфекцій дихальних шляхів, його властивості ще вивчаються. Початково вважалося, що його передача має зв’язок з контактом із тваринами, оскільки багато хворих із запаленням легень в м.Ухань повідомляли про те, що мали контакт із рибним або тваринним ринком. Вірогідно джерелом інфекції була якась екзотична тварина з ринку.

Наразі відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами. Він може передаватися від людини до людини. Існування вірусу поза організмом людини більше двох діб зводиться майже до нуля.

Симптоми зазвичай виникають між 2-м і 14-м днем від моменту зараження.               У пацієнтів із підтвердженим зараженням коронавірусом найпоширенішими симптомами є головний біль, кашель, гарячка та утруднення дихання. Зараження коронавірусом може спричиняти як легкі симптоми, так тяжкий перебіг (18%) і призводити до смерті (2,1%).

Зараження коронавірусом може розвинутись у людини будь-якого віку. Аналіз захворювань показує, що найтяжчий перебіг захворювання спостерігається у старших осіб, із хронічними хворобами або порушеннями імунітету.

Для розвитку захворювання, спричиненого коронавірусом СOVID–19, необхідне зараження, тобто: прямий контакт із хворою особою абоподорож у район, в якому спалахнула епідемія, впродовж 14-ти днів перед появою симптомів.

На даний момент немає вакцини, яка б запобігала захворюванню та противірусного лікарського засобу, який був би рекомендований для лікування.

_
_

 

Для профілактики захворювання слід дотримуватись рекомендацій:

1. часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
2. під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою, уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
3. якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередню історією подорожей;
4. не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження;
5. збалансовано харчуйтеся, пийте достатньо рідини;
6. провітрюйте та зволожуйте приміщення.