Стафілококи

Навіщо проводити профілактичні дослідження на носійство золотистого стафілокока?

Поговоримо про Стафілококи взагалі.

Стафілококи, які належать до умовно патогенних мікроорганізмів, нерідко є причиною різноманітних форм гнійно-септичних захворювань Стафілококова інфекція залишається однією з найбільш поширених і наносить значні соціальні та економічні збитки суспільству. Трудові втрати при стафілококових інфекціях за дослідженнями ряду авторів переважають втрати від гострих кишкових захворювань у 30-40 разів. На сьогоднішній день нараховують 28 видів роду Staphylococcus. Ці мікроорганізми широко розповсюджені в навколишньому середовищі, їх постійно знаходять на побутових об’єктах, у повітрі та воді, на шкірі та слизових оболонках верхніх дихальних шляхів, у випорожненнях людей і тварин.

Золотистий стафілокок
Золотистий стафілокок

Серед стафілококів S. aureus займає провідне місце як етіологічний фактор захворювань людини. Він може вражати практично всі тканини і органи людини. Основним джерелом S. aureus є назальні носії.  Частота назального носійства в людській популяції коливається від 20 до 40, а інколи до 80 %.  Епідеміологічні дослідження засвідчують, що 20 % населення є резидентними носіями стафілококів, 70 % – транзиторними, і тільки в 10 % стафілокок постійно не виявляється.

Особливе значення має носійство золотистого стафілокока серед медичного персоналу, адже це підвищує ризик виникнення внутрішньолікарняних інфекцій, що є гострою проблемою сучасної медицини.